תגי שם לעובדים – הדבק של החברה

חובבי הסדרה "סיינפלד" זוכרים לטובה את הפרק בו יוזם קרמר זיהוי שמי לכל אחד משכניו. עד מהרה הופכים מפגשי היום-יום הבנאליים להתעניינות הדדית כנה בין כולם, המובילה לידידות, ואף לתחילתה של אהבה מופלאה… בדיוק בשל כך תגי שם לעובדים הם ממש לא עניין חסר היגיון. נהפוך הוא, חשיבותן רבה מכפי שעשוי לחשוב העובד הפשוט. החשיבות מוצאת את ביטוייה בשני רבדים עיקריים – בתוך הארגון או החברה, ומחוצה לה – כלומר, אל מול פני הלקוחות.

תגי שם לעובדים – חשיבותם בתוך הארגון

ברובד הראשון, חשוב להדגיש מספר נושאים עיקריים. ראשית, הוכח שכאשר אנשים מזהים איש את רעהו בשמו הפרטי, גורם הדבר ליצירת יחסי קרבה מהירים וחזקים יותר. שנית, הוכח שכאשר יחסים אלו קיימים, התפוקה והיכולת של כל עובד – בין אם מדובר בעבודה שאינה דורשת עבודת צוות ושיתוף פעולה, ולבטח כאשר מדובר בסוג משרה הדורש זאת – עולה בעשרות מונים. בכלל, תגי שם לעובדים יוצרים אווירה טובה אשר משפרת את הרגשת העובדים ואת הנכונות שלהם לתת מעצמם מאמץ נוסף, והרגשה שכזו מתחילה בהכרת סביבת העבודה שלהם.

תגי שם וחשיבותם כלפי הלקוח

מבחינת יחסי עובד – לקוח, אין כל ספק כי יכולתו של לקוח לפנות לנותן השירות בשמו הפרטי, מנפצת את מרבית המחסומים העומדים בפניו במהלך הסיטואציה. הדובר יוצר אינטימיות של ממש, מעניק תחושה של שיחה חברית, ומאפשר לעובד וללקוח לקבל את מבוקשם בצורה פשוטה ומהירה יותר. אחוז ניכר מעובדי השירות והמכירות בישראל, ולא רק הם, עונדים תגי שם לעובדים, וזאת עובדה. ואם אלפי חברות ברחבי הארץ הבינו כי רבה התועלת בדבר ואין בכך ולו המחסור הקל ביותר, מי אנחנו שנתווכח?

סוגים שונים של תגי שם

ישנם סוגים שונים של תגי שם לעובדים. ניתן לחלקם לפי מספר קריטריונים, אשר הבולט שביניהם – מוצמד לחולצה, או בעל שרוך הנכרך סביב הצוואר. היתרון של הראשון מצוי במראה האלגנטי שלו, ביכולת שלו להתאים למגוון רחב של מדים ותלבושות, ובקשת הדגמים הקיימת. מצד שני, תג שם מהסוג השני יהיה לרוב בולט יותר, נגיש יותר להצגה בפני לקוח, ומנגד, ניתן להסתרה בעת הצורך ללא מאמץ. העלויות דומות למדיי.

אז זכרו: תגי שם לעובדים הם הדבק המאחד בינם לבין עצמם ובינם לקהל הלקוחות.