דפוס דיגיטלי

אחד הדברים היחידים שניתן להגיד על העולם של ימינו הוא שמדובר בעולם דיגיטלי: נגן המוסיקה שלכם? דיגיטלי, המחשב שלכם? דיגיטלי, מה לגבי המצלמה? ברור שדיגיטלית. אנחנו גם מדפיסים בדפוס דיגיטלי, אבל מה זה בעצם?

דפוס דיגיטלי הוא הסיבה לכך שאנחנו רואים היום שלל סטיקרים ומדבקת, מלא עלונים ופרסומות כתובות.
בעבר הייתם פונים לבית דפוס ומבקשים להדפיס לעסק שלכם כרטיס ביקור, התשובה הייתה שזה ייקח זמן רב ושכמות קטנה של כרטיסים מאוד יקרה, משום שבית הדפוס צריך להכין גלופה מיוחדת בשבילכם וזה מייקר מאוד את כל התהליך.
היום, בעידן הדיגיטלי, אין בעיה! יוצרים קובץ במחשב, בוחרים את הגודל הרצוי ושולחים להדפסה. בתוך מספר שניות החומר המוגמר עומד מולך. עוד יתרון הוא שהדפוס הדיגיטלי הוא דינאמי. יצרת משהו, אבל כשהגעת לבית הדפוס עם הקובץ שהכנת בבית, גילית שדווקא עדיף לשים את שם העסק שלך טיפה יותר לצד שמאל, בעידן הגלופות היה צורך ביצירת גלופה חדשה, היום זה עניין של קליק במחשב.

הקלות שיוצר הדפוס הדיגיטלי אפשרה לבתי הדפוס לצאת בליין חדש של מוצרים. מכיוון שאין גלופות ניתן להדפיס כמעט על כל משטח, בין אם מדובר בהדפסה מסורתית על דפים בגדלים שונים, ובין אם מדובר על מוצרים יותר ייחודיים כגון: הדפסה על חולצות, הדפסה על כוסות, הדפסה על כובעים, הדפסה על לוחיות מתכת, הדפסה על שעונים ועוד.

בנוסף לכל האמור לעיל, הדפסה דיגיטלית יוצרת איכויות שהאדם הפשוט לא הכיר עד היום. התוצרים שהמדפסות החדשות יכולות ליצור הם ברמה גבוהה בהרבה מהרמה שמסוגלת להפיק מדפסת שעובדת על גלופה. לא צריך ללכת למדפסת מקצועית בבית עסק כדי לראות את ההבדל, מספיק שתחברו לרגע את המדפסת שהייתה לכם בבית לפני 4-5 שנים ולהדפיס איתה דף שהדפסתם עם מדפסת שנקנתה בשנה האחרונה, ההבדל הוא עצום.

עם כן, דפוס דיגיטלי בעצם חוסך זמן, מאפשר איכויות גבוהות יותר של הדפסה, מגוון רחב יותר של אפשרויות למשטחים עליהם ניתן להדפיס ובנוסף, מאפשר לעשות שינויים ממש על הדקה ה-90. אין ספק שהעידן הדיגיטלי עשה רק טוב לבתי העסק בתחום ההדפסה והדפוס הדיגיטלי, הן לבעלי העסקים והן ללקוחות.