הדפסה על כובעים – הטרנד הפרסומי החדש

באיחור של שנים אחדות, ובעוצמות מופחתות פי כמה, לומד עולם הפרסום הישראלי לחקות את מקבילו האמריקאי, ונחשף לשיטת הפרסום הזולה, היצירתית ולעיתים קרובות היעילה מכולם- הדפסה על מוצרים שונים ומגוונים. בעגת במשרדי הפרסום נקראת השיטה "פרסום שכונות", “גרילה", “פרסום עשר" (אנקדוטה על עצם היותו של הפרסום זול באופן יחסי. דהיינו, עשרה שקלים) ועוד. ואיך הוא בא לידי ביטוי? הרבה "מרצ'נדייז" (בעיקר בקרב קבוצות ספורט), אירועי שיווק זולים ונקודתיים, הדפסה מסיבית של לוגואים של חברות (על גבי כובעים, חולצות, מגבות, משחקי פנאי וכו') ועוד. אז בואו, לשם המיקוד, נדבר על הדפסה של כובעים.

 

הרעיון השיווקי שמאחורי הדפסה על כובעים

הדפסה על כובעים נחשבת לחלוצה ולמובילה בתחום הפרסום השכונתי. שילוב של קלות הפקה, עלויות זולות, תוצאות מהירות ומוכחות ופורמט שמתאים לקיוסק שכונתי קטן לצד חברת סטארט אפ מצליחה. כך נוצר שילוב מנצח שכולם אוהבים לאהוב. תוסיפו לכך את העובדה שבארצנו הקטנה למעלה מ-300 ימי שמש בשנה, והרי לכם שיטה נפלאה לפרסום יעיל. הקונספט שמאחורי הטרנד פשוט: האדם הממוצע נחשף ללמעלה מאלף פרסומים שונים של חברות שונות במהלך יום אחד. אם כך, חשבו במשרדי הפרסום, בוא ניצור פרסום אותו הוא יראה כמה עשרות ואף מאות פעמים באותו היום, ובכך נגדיל את סיכויי הזכירה, יצירת הצורך (בקנייה או בפעולה אחרת) וביצוע הפעולה. חשבו, למשל, על הסנריום הבא: יום שישי בצהריים. חוף הים בתל אביב. בין מוכרי הארטיקים לתיירות השזופות מדי, נמצאים מאות אנשים שקיבלו במתנה מאנשי שיווק המפוזרים בקרבת החוף, כובע עם הדפסה של חברת משקאות אנרגיה בטעמים. “במקרה", המשקאות נמכרים בדוכן סמוך במחירי השקה. מה אתם אומרים? הפרסום (שעלותו פחותה מאחוז אחד מעלות 10 שניות שידור פרסומת משודרת בערוצים המסחריים) עשוי לגרום למבלים רבים להתפנק על משקה מעורר ומרענן? בוודאי שכן!

 

אז אם גם אתם מעוניינים להקפיץ את הדו"חות הכספיים שלכם ואין באפשרותכם ליהנות מתקציב פרסומי בלתי מוגבל, חשבו ברצינות על האופציה של הדפסה על כובעים בפרט, ומוצרים שונים בכלל. זה זול, זה נגיש וזה מביא תוצאות בשטח. עובדה.